Šipkové terče

Sisalové terče popis:
Doba dřevěných terčů dávno minula. Dnes kraluje jako základní materiál pro výrobu klasických terčů vlákno SISAL. Tyto terče se nazývají „Bristle“ (v překladu štětinové). Málokdo při hře tuší, že se jeho šipka zabodává do sisalových vláken vyčesaných z rostlin Agave Sisalana, které rostou na plantážích ve východní Africe-zejména v Keni, na Jávě nebo v Mexiku. Přibližně 16 milionů vláken je ze svazků nařezáno na „koláče“ a slisováno do kruhu, který je přilepen na dřevotřískovou podkladovou desku. Definitivní podoba je terči dána broušením, barvením, připevněním drátěné „pavučiny“ oddělující jednotlivá pole a přichycením kruhu s čísly, udávajícím bodové hodnoty.16 milionů sisalových vláken tvoří velmi kvalitní terč, jehož výroba patří k výsadám několika britských firem. Sisalová vlákna se po zabodnutí šipky roztáhnou a po jejím vytažení zatáhnou. To dává terči dlouhou životnost. Ocelové dráty oddělující jednotlivá pole vylučují spory o tom, které hodnoty bylo dosaženo. Špičkové sisalové terče mají dráty zkosené, což minimalizuje možnost odrazu šipky a nežádoucích bodových ztrát.
Většinou se hází na nejhodnotnější pole 20, které se časem může poněkud opotřebovat. Pro prodloužení životnosti terče můžete výseče pootočit a kruh s čísly posunout do správné polohy s dvacítkou nahoře.

Klasický sisalový terč nesmí přijít do styku s vodou. Mokrý sisal se vyboulí a terč se znehodnotí.
Atraktivně barvený terč z klasického přírodního materiálu může být i hezkou dekorací a zajímavým doplňkem interiéru. Pro ochranu okolí terče doporučujeme k terči zakoupit ochranné terčové okruží.

UPOZORNĚNÍ:

V případě vašeho zájmu o přímý nákup terče v klubové prodejně Billiard Club Řipská, Praha objednávejte prosím terče předem prostřednictvím E-shop systému, případně telefonicky na čísle +420-606766132. Terč bude dodán na prodejnu tentýž den, nejpozději však druhý den od objednání. Z důvodu malé kapacity klubové prodejny nejsou terče vystaveny a není možno zakoupit bez předchozího objednání.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazuji všech 7 výsledků

Další možnosti