Kulečníkové křídy

Dobrý kulečníkový hráč ví, že správné mazání tága křídou je důležité. Často rozhoduje o úspěchu nebo neúspěchu samotného strku. Křída na tágo by měla být suchá a mazat by se měla rovnoměrně po celé části kůžičky. Křídy obsahují různé druhy brusných složek, jako je korund, sklo .

TIP: Při mazání křídou dávejte pozor na přesahující části obalu křídy. Snadno odstraní nanesené brusné látky a zvýšíte si tím zbytečně možnost “kiksu” ! Kulečníková křída je jedním z nejdůležitějších doplňků kulečníkového hráče. Řada z nich maže křídou špičku tága mezi každým strkem. Toto se provádí proto, aby se zvýšil koeficient tření kůžičky na tágu. Mazání křídou zabraňuje prokluzování tága a koule. S dobře namazaným tágem zabráníte kiksu a zlepší se hráčův pocit jistoty při kritických strcích. Dobrá kulečníková křída zlepší tření, rotaci a přilnavost – faktory, které přispívají k uspokojivému zážitku ze hry. Kulečníkové křídy mají silikátový základ. Další složky jsou pro zdrsňující efekt – oxid křemičitý, korund, aloxit a barevné pigmenty. Složky jsou smíchány v jedinečném poměru a pomocí hydraulického lisu (15 tun) stlačeny a slisovány. V našem e-shopu nabízíme nejoblíbenější kulečníkové  křídy světově uznávaných výrobců .

Chraňte křídy před vlhkem. Vysoká vlhkost může zcela poškodit kulečníkovou křídu. Doporučujeme používat vhodné ochranné pouzdro na křídu.

UPOZORNĚNÍ! Dle oficiálních pravidel se smí užívat křída pouze takové barvy, která je slučitelná s barvou sukna stolu!

Další možnosti